KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13095228
*
nr 1309 5228
Akvarell
Oidentifierad konstnär. "Norrpada". Signerad Tingström, daterad -91. Motivet: 8x57 cm
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 20:26:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/2 17:29:24
1
100 kr
24/2 20:09:35
2
300 kr
24/2 20:12:12
3
350 kr
24/2 20:14:02
2
500 kr
24/2 20:16:38
3
600 kr
24/2 20:20:15
3
700 kr
24/2 20:21:33
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25
*
Akvarell
nr 1309 5228
Akvarell
Oidentifierad konstnär. "Norrpada". Signerad Tingström, daterad -91. Motivet: 8x57 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/2 17:29:24 | 1 | 100 kr |
24/2 20:09:35 | 2 | 300 kr |
24/2 20:12:12 | 3 | 350 kr |
24/2 20:14:02 | 2 | 500 kr |
24/2 20:16:38 | 3 | 600 kr |
24/2 20:20:15 | 3 | 700 kr |
24/2 20:21:33 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
6193 Akvarell
I W Sweeting. Signerad, daterad 1880, landskap med..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:57
-
6195 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, stilleben. Ak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:02 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:06 -
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:25